Poznaj nas

Witamy w  klubie tenisowym Durski Tejerina Tennis Club.

Wyjątkową atmosferę w naszym klubie tworzą nie tylko piękne okolice doliny Cybiny i Parku Krajobrazowego Promno, ale przede wszystkim ludzie. Jesteśmy tenisową rodziną, która od lat z pasją propaguje tenis wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Możemy poszczycić się wieloma zawodniczymi i trenerskimi sukcesami w Polsce, Argentynie oraz Stanach Zjednoczonych. Nasza profesjonalna kadra trenerska z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem nauczy Ciebie grać, jeśli dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z tenisem, lub poszerzy Twoje umiejętności, jeśli już poznałeś ten piękny sport. Zapraszamy Ciebie i całą Twoją rodzinę do wspólnej gry oraz przyjemnego spędzenia czasu w Durski Tejerina Tennis Club!

 

Jacek Durski:

 

Podpora naszego klubu. Dusza tenisowego towarzystwa. Koordynator wszelkich działań podejmowanych w naszym klubie. Miłość do tenisa przekazał nie tylko własnym dzieciom, ale również wielu innym zawodnikom LZS i obecnie PKT Pobiedziska. Szanowany i lubiany zarówno przez najmłodszych adeptów tenisa jak i starszych zawodników. Z ogromną pasją uczy grać w tenisa juz od ponad 40 lat. Jest Trenerem II Klasy PZT oraz Trenerem PTR USA (Professional Tennis Registery of USA). Jego wychowankami jest wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. W latach 1992 - 2001 był najpierw v-ce prezesem, a od roku 1997 prezesem Polskiego Związku Tenisowego i jednocześnie współtworzył Wielkopolską Fundację Tenisową im. Prof. Jana Fibaka. Przez 9 lat z rzędu, w latach 1992-2000, był twórcą, organizatorem i dyrektorem największego w owym czasie profesjonalnego turnieju tenisowego w Polsce „Polish Open” w Poznaniu.

Za swoją pracę został wyróżniony w roku 2002 najwyższym w Polsce odznaczeniem Złotej Odznaki „Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej” nadanego przez Ministra Sportu RP. Pośród tych wszystkich działań zawsze znajdował czas, aby propagować ten piękny sport m.in. przyczyniając się do budowy wielu kortów tenisowych w różnych miejscowościach Wielkopolski. Dzięki jego doświadczeniu w budowie i utrzymaniu kortów, nasze korty wyróżnia bardzo dobra nawierzchnia ceglana. Swoją pasję pracy z ludźmi realizuje również poza kortem. Przez wiele lat był dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu w Pobiedziskach. W latach 2007-2008 był menadżerem I-ligowego Klubu Siatkarskiego w Poznaniu. Oprócz tego jest założycielem kilku organizacji pozarządowych, w tym Pobiedziskiego Klubu Tenisowego, który uzyskał status organizacji pożytku publicznego, Stowarzyszenia "Gmina Pobiedziska w Europie" oraz Fundacji "Scena Pobiedziska".

 

Alejandro Tejerina:

 

Wychowanek tego samego prestiżowego klubu „Nautico” w mieście Mar del Plata w Argentynie co sławny argentyński tenisista Guillermo Vilas (numer 2 w rankingu ATP w roku 1977 i zwycięzca czterech Wielkich Szlemów).

Jako podopieczny byłego argentyńskiego profesjonalnego tenisisty Guillermo Perez-Roldan (numer 13 w rankingu ATP w 1988 r. i zwycięzca 9 turniejów ATP, ćwierćfinał French Open w 1988 r.) Alejandro był sklasyfikowany w czołówce dziesięciu najlepszych juniorów w Argentynie. Dzięki temu otrzymał stypendium i możliwość kontynuacji zarówno kariery tenisowej jak i nauki na University of Tulsa w stanie Oklahoma w USA. W latach 2001-2004 był czołowym zawodnikiem pierwszo-ligowej (Division I) tenisowej drużyny tego uniwersytetu. W 2001 roku organizacja rozgrywek akademickich (Intercollegaite Tennis Association - ITA) przyznała mu nagrodę Objawienie Pierwszego Roku (ITA Rookie Player of the Year), a w kolejnych dwóch latach przyznano mu nagrodę Obiecującego Gracza (ITA Player to Watch). W czasie czterech lat kariery uniwersyteckiej najwyżej sklasyfikowany był na miejscu 30 w grze pojedynczej i 27 w grze podwójnej w rankingu ITA. Do jego najważniejszych osiągnięć należy wygrana Mistrzostw Regionu Centralnego w roku 2003 (Intercollegiate Tennis Association Central Regional Championships) oraz dwa lata z rzędu zakwalifikowanie się do Uniwersyteckich Mistrzostw Stanów NCAA (National Collegiate Athletic Association).

W maju 2005 uzyskał uniwersytecki dyplom na kierunku Zarządzanie (Bachelor in Businness Administration with major in Management). W latach 2006-2008 był głównym trenerem i jednocześnie dyrektorem tenisa w klubach Sportime w Quogue i Amagansett w stanie Nowy Jork. Od początku roku 2009 do września 2012 był trenerem tenisa i managerem na obiekcie tenisowym elitarnej szkoły Ross School w East Hampton w stanie Nowy Jork. Posiada dyplom Instruktora Polskiego Związku Tenisowego.

 

Aleksandra Durska-Tejerina:

 

Po tenisowej karierze juniorskiej ukończyła studia na University of Tulsa w stanie Oklahoma w USA gdzie poznała Alejandro. Stypendium sportowe, które tam otrzymała zawdzięcza bardzo dobrym wynikom tenisowym zdobytym w Polsce. Jako zawodniczka Pobiedziskiego Klubu Tenisowego wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów. Do jej najważniejszych osiągnięć w Polsce należą: srebrny medal w Mistrzostwach Polski do lat 21 w grze pojedynczej i w grze podwójnej w roku 1997, złoty medal w grze podwójnej i srebrny medal w grze pojedynczej w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 w roku 1998, oraz srebrny medal w grze pojedynczej w Mistrzostwach Polski do lat 21 w roku 2001. W 1999 sklasyfikowana była na pozycji 8 w rankingu seniorek.

Świetne wyniki sportowe osiągała również podczas swojego pobytu na Uniwersytecie w USA. W czasie czterech lat studiów jej proporcja meczów wygranych do przegranych to 115-39 (75%) w grze pojedynczej i 88-43 (70%) w grze podwójnej co w obu przypadkach jest rekordem szkoły. W czasie swojej kariery uniwersyteckiej najwyżej sklasyfikowana była na miejscu 47 w grze pojedynczej i 30 w grze podwójnej w rankingu Intercollegaite Tennis Association. Cztery lata z rzędu została zaliczona do czołówki konferencji (Western Athletic Conference) w singlu (All-WAC first team singles) oraz dwa lata w deblu (All-WAC first team doubles). Do jej najważniejszych tytułów należy wygrana Mistrzostw Regionu Centralnego w roku 2001 (Intercollegiate Tennis Association Central Regional Championships).

W grudniu 2003 uzyskała dyplom uniwersytecki na kierunku Finanse (Bachelor in Business Administration with major in Finance) na University of Tulsa, a w sierpniu 2006 ukończyła studia podyplomowe MBA (Masters of Business Administration) również na University of Tulsa. Od października 2006 do sierpnia 2008 pracowała jako manager dużego klubu tenisowego Sportime w Amagansett w stanie Nowy Jork z 33 kortami i ponad 300 członkami klubu.

 

Dorota Durska-Dubas:

 

Z dużym oddaniem i pasją pracuje na korcie z najmłodszymi adeptami tenisa. Ukończyła Akademie Rolniczą w Poznaniu z tytułem Magistra Ekonomii, jednak tenisowa pasja, którą wyniosła z domu okazała się silniejsza. Tytuł instruktora tenisa zdobyła na poznańskim AWF-ie.

Wieloletnia zawodniczka Pobiedziskiego Klubu Tenisowego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych i indywidualnych. Swój czas poświęca głównie pracy z dziećmi. Zajęcia prowadzi zgodnie z programem ITF oraz Polskiego Związku Tenisowego Tenis10.

 

Joanna Durska:

 

Zajmuje się głównie organizacją Klubu Tenisowego Rosita zrzeszającego panie grające w naszym klubie. Asia posiada duże doświadczenie w nauczaniu tenisa. Pracuje z dziećmi i dorosłymi. Studia podyplomowe trenerskie ukończyła na AWF-ie warszawskim w 2001 roku. Od tamtego czasu pracowała w klubach tenisowych w Poznaniu. Dodatkowo zdobyła tytuł instruktora fitness na poznańskim AWF-ie.