Tenis dla dzieci i młodzieży

Zajęcia grupowe.

 

Do nauki gry w tenisa zapraszamy młodzież oraz dzieci od 6-go roku życia.

Zajęcia w  naszej akademii prowadzone są w oparciu o zasady programu TENIS10 Polskiego Związku Tenisowego oraz ITF-u. W czasie  zajęć wykorzystywane są rakietki oraz piłki, które są dostosowane do możliwości fizycznych dzieci. Dotyczy to również wielkości kortu, na którym prowadzone są zajęcia. Dzięki temu granie w tenisa jest łatwiejsze i sprawia dużą przyjemność już podczas pierwszych zajęć. Dokładne informacje na temat programu TENIS10 można znaleźć na stronie internetowej programu: www.tenis10.pl

Ilość dzieci w grupach nie przekracza 8 osób. Jeżeli zdarzy się, że danego dnia w grupie jest więcej niż 8 dzieci to staramy się, aby na korcie pojawiał się drugi trener. Na czas trwania zajęć zapewniamy rakiety odpowiednie do wzrostu, siły i umiejętności dziecka. Dzieci podzielone są na grupy ze względu na ich wieku oraz umiejętności. Godzina oraz czas odbywania się poszczególnych zajęć ustalone zostaną z osobami zainteresowanymi po utworzeniu się grup.

Zajęcia w AT "Gemik" prowadzi Dorota Durska Dubas, Aleksandra Durska Tejerina, Hubert Osak oraz Alejandro Tejerina. Szczególowe informacje na temat prowadzących zajęcia trenerów mogą Państwo znaleźć w zakładce Poznaj Nas :)

Zajęcia odbywać się będą na kortach tenisowych Durski Tejerina Tennis Club w Glince Szlacheckiej pod Kostrzynem (4 korty ceglaste odkryte oraz 2 korty ceglaste kryte, ogrzewane w sezonie zimowym).

Opłata za zajęcia wynosi:

  • 25 zł/os/godz. w przypadku, gdy zajęcia opłacane są z góry za cały miesiąc
  • 30 zł/os/godz. w przypadku, gdy opłata dokonywana jest jednorazowo za każdą godzinę
  • 22 zł/os/godz. w przypadku rodzeństwa
  • 22 zł/os/godz. w przypadku, gdy dziecko gra dwa razy w tygodniu
  • 20 zł/os/godz. w przypadku, gdy rodzeństwo gra trzy lub więcej razy w tygodniu

W razie nieobecności dziecka na zajęciach spowodowanej chorobą, dziecko ma prawo odrobić zajęcia w innym terminie.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICZENIA W NASZYCH PROGRAMACH TENISOWYCH W CZASIE WAKACJI ORAZ FERII ZIMOWYCH.

WAKACJE Z TENISEM.

Jeden kurs to 5 dni treningów, gier i zabaw; zajęcia będą się odbywać od piątku do poniedziałku w godzinach od 9.00 - 15.00; istnieje możliwość wydłużenia czasu pobytu dzieci na naszym obiekcie.

W programie: minimum dwie godziny zajęć tenisa na korcie, gry paratenisowe (gry i zabawy z piłką i rakietą, przygotowujące do gry w tenisa), dodatkowe dyscypliny sportowe: piłka nożna, badminkton, hokej, dwa ognie itp. w ramach odpoczynku zapoznanie z mniej znanymi grami takimi jak: kubb, mollky, bulle oraz zajęcia plastyczne, lego, zabawy w piasku itp. w przerwach zapoznanie z teorią tenisa.

Zapraszamy dzieci od 6 do 16 roku życia. Dzieci będą dzielone na grupy ze względu na wiek i umiejętności tenisowych tak aby nie przeszkadzały sobie nawzajem oraz aby dobrze się czuły w swoim towarzystwie.

Cena za tygodniowy kurs to 360 zł - w cene kursu wliczone jest drugie śniadanie, obiad, ubezpieczenie NW. W przypadku gdy udział w zajęciach bierze rodzeństwo opłata wynosi - 360 zł + (360 – 10 %)  Czyli 360 zł + 320 zł = 680 zł.

Dodatkowe informacje:
- zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów(zachęcamy do zapoznania się z informacjami o naszych instruktorach oraz trenerach na naszej stronie internetowej)
- zajęcia odbywają się na kortach tenisowych w Glince Szlacheckiej koło Kostrzyna
- na czas trwania zajęć dzieci mają zapewnione rakiety
- aby kurs się odbył powinna zgłosić się min. 6 dzieci

Typowy dzień półkolonii będzie wyglądał następująco:

9-9.20 zbiórka i rozgrzewka
9.20-10.45 zajęcia tenisowe (dla dzieci młodszych oraz rozpoczynających grę w tenisa dużo ćwiczeń koordynacyjnych oraz ruchowych z piłką i rakietką)
10.45-11.05 drugie śniadanie (owoce, jogurt, sok, drożdżówki itp.)
11.05-12.45 zajęcia sportowe (siatkówka/tenis plażowy, krykiet, bulle, badminton, tenis stołowy, dwa ognie, oczywiście dla chłopców piłka nożna itd.), a najmłodsi i chętne dziewczynki będą mogły brać udział w zajęciach plastyczno-technicznych często o tematyce tenisowej lub odpoczywać bawiąc się w piaskownicy
12.45-13.30 lunch i odpoczynek (obiady w formie cateringu będziemy zamawiać w restauracji „Eko Smak” z siedzibą w Kostrzynie)
13.30-15.00 więcej tenisa głównie gry i zabawy (a gra na punkty dla tych już grających)