VII Otwarte Mistrzostwa Kostrzyna poniedziałek, 12 czerwca 2023

W dniach 10-11 czerwca 2023 korty w Glince Szlacheckiej gościły uczestników VII Otwartych Mistrzostw Kostrzyna w tenisie ziemnym. Pierwszego dnia 18 osób rywalizowało w grach pojedynczych.

Mistrzynią Kostrzyna wśród kobiet została Joanna Konik z Poznania, która pokonała we finale Anetę Bajołek, mieszkankę Kostrzyna i stałą bywalczynię kortów w Glince. W kategorii mężczyzn 45+ najlepszy okazał się Tomasz Rój ze Swarzędza, a drugi był Piotr Ratajczak z Poznania. W drugiej kategorii mężczyzn do 45 lat zwycięzcą został mieszkaniec Kostrzyna - Mikołaj Naglak, który we finale był lepszy od Mikołaja Kapcińskiego z Pobiedzisk. Ostatnią grupą męską była nowa grupa debiutantów, która zgromadziła największą ilość uczestników. W tej grupie ponownie najlepszy okazał się mieszkaniec Kostrzyna - Seweryn Woś, a drugi był Maciej Mazurek z Tarnowa w gminie Kostrzyn.

Drugi dzień Mistrzostw Kostrzyna zgromadził na kortach w Glince Szlacheckiej uczestników gier podwójnych. Do rywalizacji przystąpiło pięć mikstów, cztery deble męskie i aż osiem debli kobiecych. Wśród par mikstowych najlepsi byli mieszkańcy Kościana - małżeństwo Dorota i Karol Ratajczak, a na drugim miejscu podium znaleźli się Krystyna Tobias-Lancmańska ze Swarzędza z Tomkiem Pedą z Poznania. Najlepszą parą deblową wśród mężczyzn byli Michał Barełkowski z Pobiedzisk i Bartosz Czerwiński z Poznania, którzy w zaciętym finale pokonali poznańską parę Robert Tataruk i Dariusz Rutkowski. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło rozgrywkom turnieju deblowego kobiet. We finale najlepsze okazały się Aleksandra Bagieńska-Masiota z Biskupic oraz Żaneta Łukasiewicz z Gniezna, które pokonały zeszłoroczne triumfatorki Mistrzostw - Jolę Logę oraz Małgorzatę Konkiewicz, obie z Poznania.