V Otwarte Mistrzostwa Kostrzyna 2019 środa, 3 lipca 2019

V Otwarte Mistrzostwa Kostrzyna w Tenisie.

V Otwarte Mistrzostwa Kostrzyna w Tenisie rozgrywane na kortach w Glince Szlacheckiej rozpoczęły się turniejem mikstowym w niedzielę 16 czerwca. O tytuł Mistrzów Kostrzyna rywalizowało dziewięć par. Na podium stanęli – Anna i Grzegorz Paczka na miejscu III, Agnieszka Kowalska i Sławek Pawlak na miejscu II oraz Wioleta Olejnik i Jacek Masiota na miejscu I.

W sobotę 22 czerwca zostały rozegrane turnieje singlowe w trzech kategoriach, w których łącznie zagrało 29 tenisistów. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Wachowiak z Poznania, która we finale pokonała Aleksandrę Masiotę z Biskupic. Trzecia na podium znalazła się Joanna Ziółkowska z Puszczykowa, a czwarta w turnieju była mieszkanka gminy Kostrzyn Agata Michalak z Siekierek. Panowie rozegrali Mistrzostwa w dwóch kategoriach wiekowych. W turnieju 30 do 45 lat najlepszy okazał się Jacek Masiota z Biskupic przed Bartoszem Kukurowskim ze Swarzędza i Radosławem Grobelskim z Leszna. W kategorii powyżej 45 lat zwycięzcą został Leszek Janusz z Leszna, drugie miejsce zajął Dariusz Rutkowski z Poznania, a trzecie Piotr Sikora z Poznania.

Następnego dnia w niedzielę 23 czerwca do Glinki Szlacheckiej zjechali się uczestnicy turnieju deblowego. W sumie zagrało 12 par kobiecych oraz 11 par męskich. Wśród pań Mistrzyniami Kostrzyna zostały Maja Dłużyk i Małgorzata Grzybek, drugie miejsce zajęły Wioleta Olejnik i Katarzyna Wachowiak, a trzecie były Krystyna Lancmańska oraz Edyta Klimek. W turnieju panów wygrali Mariusz Mazela i Paweł Jóżwiak, drudzy byli Adam Masłowski i Michał Malinowski z Gniezna, a trzeci byli Łukasz Tempiński i Maciej Król. Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc przy organizacji Mistrzostw oraz Burmistrzowi Kostrzyna za ufundowanie trofeów dla zwycięzców.