VI Tenisowe Grand Prix Dzieci i Młodzieży poniedziałek, 7 maja 2018

Już w najbliższy weekend pierwszy turniej VI Tenisowego Grand Prix Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rozgrywek:

 

VI Tenisowe Grand Prix Dzieci i Młodzieży Powiatu Poznańskiego -

Cykl Amatorskich Turniejów Tenisowych dla Dzieci i Młodzieży.

 

 1. Organizatorem cyklu turniejów jest Durski Tejerina Tennis Club.
 2. Cykl turniejów skierowany jest do dzieci i młodzieży grających amatorsko, nie posiadających licencji Polskiego Związku Tenisowego, nie sklasyfikowanych na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego. Do udziału w turnieju zapraszamy dzieci od 6 roku życia oraz młodzież do 18 roku życia z powiatu poznańskiego.
 3.  W sezonie letnim rozegranych zostanie 5 turniejów:

13 maja

20 maja

10 czerwca

24 czerwca

9 września

Turnieje będą się rozpoczynać o godzinie 11.00 – grupy młodsze (minitenis, ¾ kortu, całykort grupa młodsza), oraz o godz. 13.00 cały kort grupa starsza. Długość trwania turnieju uzależniona będzie od ilości zgłoszeń. Po zapoznaniu się z liczbą uczestników, organizator ustali plan rozgrywania poszczególnych kategorii.

 1. Turniej zostanie rozegrany w następujących kategoriach wiekowych:

- kategorie dziecięce do lat 12

 • gra na korcie do mini tenisa, piłkami „czerwonymi” – większymi i wolniejszymi od zwykłych piłek
 • gra na ¾ kortu lub karo z korytarzem deblowym, w zależności od umiejętności uczestników; gra odbywa się piłkami „zielonymi” - lżejszymi i wolniejszymi od zwykłej piłki o 25 %

- kategorie młodzieżowe do lat 18

gra na cały kort lub ¾ kortu w zależności od umiejętności uczestników

Forma rozgrywania meczy będzie uzależniona od wieku oraz umiejętności uczestników. Mecze będą rozgrywane bez przymusu serwowania z góry. Głównym celem przy ustalaniu dokładnego sposobu rozgrywania meczy będzie to, aby każdy uczestnik turnieju rozegrał możliwie dużą liczbę meczy, niezależnie od wyników. Turnieje będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”. W ciągu trwania całego cyklu turniejów prowadzony będzie ranking zawodników. Uczestnicy turniejów będą zbierać punkty za każdy wygrany mecz. Uczestnicy otrzymują również punkt za sam udział w turnieju.

 1. Miejscem rozgrywania turniejów są korty tenisowe Durski Tejerina Tennis Club w Glince Szlacheckiej koło Kostrzyna Wlkp.
 2. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do piątku poprzedzającego każdy z turniejów. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 531 618 399, pocztą elektroniczną na adres biuro@dttc.com.pl lub bezpośrednio w recepcji klubu.
 3. Aktualny ranking uczestników cyklu,  wyniki oraz zdjęcia z turniejów będą dostępne na stronie internetowej www.tenisdlakazdego.pl
 4. Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymają pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy poszczególnych turniejów medale, a zwycięzcy całego cyklu puchary.
 5. Wpisowe do każdego turnieju wynosi 30 zł.
 6. Informacje dodatkowe:

- przed każdym turniejem opiekun prawny dziecka wypełnia oświadczenie, że nie ma przeciwwskazań do udziału dziecka w zawodach

- sprawy sporne rozstrzyga dyrektor turnieju

- organizator ma prawo do zmiany dowolnego punktu regulaminu

- nie można zmieniać kategorii wiekowej w trakcie trwania cyklu