Liga Glinka Szlachecka Cup poniedziałek, 16 maja 2016

Kilka słów podsumowania dotychczasowych wyników naszej ligi.

LIGA MĘSKA GLINKA SZLACHECKA CUP

 

Liga męska gry pojedynczej Glinka Szlachecka Cup rozrosła się z 30 uczestników w IV edycji w 2013 roku do 38 uczestników w obecnej IX edycji rozgrywanej na przełomie 2015-2016. Panowie przyjeżdżają rozgrywać swoje mecze z tak odległych miejscowości jak Słupca, Środa Wlkp, Gniezno i Poznań. Poniżej są podsumowania minionych edycji.

 

Na początku października 2015 na naszych kortach odbyło się zakończenie VIII edycji ligi męskiej.

Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych grup:

Grupa Open Pro:

I miejsce: Jacek Masiota

II miejsce: Jakub Paluszkiewicz

III miejsce Janusz Markowski

Grupa A:

I miejsce i awans do grupy Open Pro: Kacper Śmichurski

II miejsce: Zbyszek Dzionek

III miejsce: Robert Paluszkiewicz

Grupa B:

I miejsce i awans do grupy A: Dariusz Pakuła

II miejsce: Maciej Skórczyński

III miejsce: Marek Majchrzak

Grupa C:

I miejsce i awans do grupy B: Sławek Maciąg

II miejsce: Paweł Cichocki 

III miejsce: Bartosz Wilczyński

 

W maju 2015 odbył się na naszych kortach turniej deblowy Panów kończący VII edycję ligi Glinka Szlachecka Cup. Zwycięzcą turnieju został Janusz Markowski przed Jackiem Masiotą i Mariuszem Mazelą.

Podsumowanie VII edycji ligi:

Grupa Open Pro:

I miejsce: Jacek Masiota

II miejsce: Maciej Marcinkowski

III miejsce Janusz Markowski

Grupa A:

I miejsce i awans do grupy Open Pro: Rafał Pieczyński

II miejsce: Grzegorz Zaremba

III miejsce: Adam Wielgosz

Grupa B:

I miejsce i awans do grupy A: Andrzej Pakulski

II miejsce: Robert Brukwicki

III miejsce: Maciej Skórczyński

Grupa C:

I miejsce i awans do grupy B: Konrad Wnuk

II miejsce: Paweł Cichocki

III miejsce: Rafał Kolas

 

11 października 2014 roku odbyło się zakończenie VI edycji ligi męskiej Glinka Szlachecka Cup, któremu towarzyszył już tradycyjny turniej deblowy. Zwycięzcami poszczególnych grup byli:

Grupa Open Pro:

I miejsce: Jacek Masiota

II miejsce: Adam Dzionek

III miejsce: Janusz Markowski

Grupa A:

I miejsce i awans do grupy Open Pro: Sebastian Gałązka

II miejsce: Tomasz Jeziński

grupa B:

I miejsce i awans do grupy A: Tomek Malinger

II miejsce: Robert Brukwicki

III miejsce: Marek Majchrzak

Grupa C:

I miejsce i awans do grupy B: Artur Milecki

II miejsce: Rysiu Chmielewski

III miejsce: Sławek Maciąg

 

W czasie V edycji ligi męskiej została dodana czwarta najwyższa pod względem zaawansowania grupa, która częściowo została utworzona z najwyżej sklasyfikowanych zawodników z grupy A oraz dodatkowo z nowych graczy w naszych rozgrywkach ligowych reprezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności i bogate doświadczenie na korcie. Przy okazji podsumowania V edycji ligi w czerwcu 2014 roku zorganizowany został otwarty turniej deblowy. Pierwsze miejsce zdobyli Wojtek Michalski w parze z Jackiem Durskim. Drugie miejsce przypadło parze Mariusz Mazela i Andrzej Waligórski, a Janusz Markowski w parze z Witkiem Pietrewiczem zdobyli miejsce trzecie.

 

W listopadzie 2013 roku zostały zakończone rozgrywki IV edycji ligi męskiej. Kolejny i trzeci już raz z rzędu najlepszy okazał się Jacek Masiota. Drugie miejsce w grupie A zajął Janusz Markowski, a trzecie Bartek Wardeński. Awans do grupy A wywalczył Sebastian Gałązka, drugie miejsce w grupie B zajął Marek Majchrzak, a trzecie Konrad Wnuk. W grupie C najlepszy okazał się Łukasz Szafryna, drugie miejsce zajął Tomasz Malinger, a trzecie Mirosław Nawrot.

 

Pod koniec kwietnia 2013 roku na naszych kortach odbyło się podsumowanie III edycji ligi Glinka Szlachecka Cup. W grupie A wygrał i puchar zwycięzcy otrzymał Jacek Masiota. W grupie B wygrał Irek Kosmaczewski, a w grupie C Dariusz Pakuła.

 

LIGA DAMSKA GLINKA SZLACHECKA CUP

 

W październiku 2013 ruszyła pierwsza edycja Ligi dla Pań w grze pojedynczej. Wszystkie chętne panie zagrały systemem „każda z każdą” w jednej 10-cio osobowej grupie. Ostateczne wyniki pierwszej edycji ligi pozwoliły podzielić panie na dwie grupy, w których przystąpiły do rozgrywania II edycji Ligi Damskiej, która odbyła się na przełomie sezonu 2014-2015.

Pod koniec czerwca 2015 roku została zakończona druga edycja ligi kobiecej Glinka Szlachecka Cup. Przy okazji zakończenia ligi odbył się tradycyjny turniej deblowy, w którym najlepiej zagrały Panie Beata Wnuk i Monika Frąckowiak. Centrum Medyczne Diagnosis ze Swarzędza ufundowało dla pań atrakcyjne nagrody. Burmistrz Kostrzyna Szymon Matysek i jego zastępca Waldemar Biskupski oraz radny Piotr Hojeński byli obecni, aby wręczyć zwyciężczyniom dyplomy, puchary i nagrody.
Najlepsza w II edycji Ligi w grupie A okazała się Aleksandra Bagieńska-Masiota przed Marią Durską i Katarzyną Żurawiecką-Jurga. W grupie B najlepsza była Marta Milewska przed Moniką Frąckowiak i Lisą Dzierżanowską.

Od września 2015 do chwili obecnej panie są w trakcie rozgrywania III edycji Ligi Glinka Szlachecka Cup. W grupie A rywalizuje 8, a w grupie B 7 zawodniczek.